Reklamlar

CHP'den öyle bir isim konuşuluyor ki! 'Aday gösterilirse AK Parti yüzde 70'le kazanır'

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında kulislerde CHP'nin İstanbul adaylığı için isminin geçtiğini söylediği Ümit Boyner'i kaleme aldı.


Partilerin büyükşehir belediyeleri adaylıkları için kulislerde çok sayıda isim dolaşıyor. CHP'nin İstanbul adaylığı için öne sürülen isimlerden birisi de, daha önce de gündeme gelen eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner oldu.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "sağdan soldan kulağına geldiğini" söylediği Ümit Boyner ismi için, "CHP, İstanbul belediye başkanlığı adaylığı için Ümit Boyner’e teklif götürecekmiş. Ümit Boyner’in müktesebatından, kişiliğinden, liyakatinden bağımsız olarak söylüyorum: Böyle bir şey gerçek olursa... AK Parti kimi aday gösterirse göstersin yüzde 70’le kazanır." ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan söylemişti ve dediği oldu....Çark etti..
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna hafriyat gelirleri konusunda kendisine tepki gösteren selefi Melih Gökçek’e yanıt verdi. Tuna, kimseyi hırsızlıkla suçlamadığını söyledi.

Mustafa Tuna , bir programda yaptığı açıklamalarının Melih Gökçek'e karşı bir algı oluşturma çabasına yöneldiğini söyledi. Tuna, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda kimseyi hırsızlıkla suçlamadığını belirtirken, Gökçek ile ilgili şu ifadeleri kullandı:
'GELİRLER ARTIŞ AZALIŞ GÖSTEREBİLİR'

"Verdiğim cevap spontane gelişti. Melih Gökçek'i suçlamak ve karalamak niyeti ile bir söz söylemedim. Konu bazı çevrelerce Sayın Melih Gökçek'e karşı bir algı oluşturmaya doğru yöneldi. Herkesin bilmesini isterim ki, ben kimseyi hırsızlıkla suçlamadım; suçlayamam da. Hafriyat gelirleri dönem dönem artış — azalış gösterebilir."

'MELİH BEY'İ DE SÖYLEDİĞİ GİBİ GELİRLER DEĞİŞKENDİR'

"Yıldan yıla da farklılık gösterebilir. İnşaat sezonunun ivmesine göre de bu tür gelirler değişkendir. Bu rakamlar Melih Bey'in de belirttiği gibi değişkendir. Bazı çevrelerin abarttığı rakamlar kamuoyunu yanıltma amaçlı olup art niyetlidir. Bizim için önemli olan bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmektir. Lütfen satır aralarından kimse cımbızla bir şeyler çıkarıp ‘niyet okuyuculuğu' rolüne bürünmesin."

HAKAN SÖYLEMİŞTİ: ‘TUNA GERİ VİTES YAPACAK’

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Melih Gökçek arasındaki tartışmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müdahale edeceğini, çünkü bu tartışmanın Mansur Yavaş’a yarayacağını söyledi.

'TUNA GERİ VİTES YAPACAK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tuna ve Gökçek arasındaki kavgaya müdahale edeceğini iddia eden Hakan, Erdoğan'ın kavgaya el koymasının ardından Mustafa Tuna'nın 'geri vites' yapacağını belirtti. Ahmet Hakan, "Gökçek/Tuna tartışmasına 'Reis' kesin dur diyecek' başlıklı yazısında, Tuna ile Gökçek arasındaki tartışmaya değinerek şu ifadeleri kullandı:

'BU TARTIŞMA MANSUR YAVAŞ'A YARAR'

"Ankara Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek’i ima yollu hafriyat vurgunu yapmakla suçladı. Buna karşılık Melih Gökçek de rakamlar vererek kendini savundu ve Mustafa Tuna’ya resmen ve alenen “yalancı” dedi. Yerel seçimlerin yaklaşmakta olduğu bir dönemde aynı partinin çatısı altında yer alan halef/selef başkanların birbirlerini çok ağır bir şekilde suçlamaları en çok kime yarar? Tabii ki CHP’nin Ankara adayı olma ihtimali yüksek olan Mansur Yavaş’a yarar."

'ERDOĞAN MÜDAHALE EDECEK, TUNA GERİ ÇEKİLECEK'

"Ankara gibi önemli bir şehri kaybetmemek adına Süleyman Soylu gibi AK Parti’nin son dönemdeki en popüler isimlerinden birini aday olarak göstermeyi bile düşünen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kavgaya müdahale edeceğini söylemek için kâhin olmaya gerek yok. İyi ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kavgaya el koymasının ardından ne olacak? Bence şöyle bir şey olacak: Mustafa Tuna, “Ben öyle demek istemedim, yanlış anlaşıldım” falan diyerek geri vites yapacak. Bahse var mısınız?"

kaynak:cumhuriyet/ yeniçağ
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yılmaz Özdil Erdoğan'ın seçim vaatleriyle fena dalga geçti...Fena kızdıracak...Mutlaka okuyun!