Reklamlar

Devamını okuyun!

Amerika’nın Miami kentinde bir bankanın her yerden görülebilen afişlerinde masrafsız ihtiyaç kredisi ilanları yer almaktadır. Bankanın önüne dünyanın en pahalı arabalarından olan bir Bugatti Chiron yanaşır, içinden inen adam bankaya girerek kapıdaki görevliye kredi başvurusunda bulunacağını söyler.


Müşteri temsilcisine yönlendirilir, adam müşteri temsilcisine 10 günlük 5.000 dolar krediye acilen ihtiyacı olduğunu birkaç saat sonra uçağa bineceğini söyler.

Gerekli bilgileri alan temsilci kısa süren araştırmadan sonra adama sicilin temiz olduğunu ancak bankamızın müşterisi değilsiniz bizimle hiç çalışmamışsınız size sadece teminat karşılığı kredi verebiliriz deyince adam arabasının ruhsatını çıkarır aracın kendi üzerine kayıtlı olduğunu teminat olarak onu bırakabileceğini söyler.

Ruhsata bakan Müşteri temsilcisi şok halinde hemen kabul eder, rehin için gerekli evrakları da imzalattıktan sonra kredi verilir, sağlam iş yapmanın rahatlığı içinde olan müşteri temsilcisi görevlilere aracı bankanın garajına çektirir.

Aracı gören memur merakından araştırmaya başlar. Adam New York’un en zengin iş adamlarından biridir, araç ise dünyada 500 adet üretilmiş değeri 2.3 milyon Euro.

Banka memuru şok üstüne şok yaşar ve çok iyi bir iş yapmış edasıyla durumu müdürleriyle de paylaşır. Olaya kimse bir anlam veremez.

Aradan 10 gün geçer adam gelir aldığı 5.000 dolar krediyi ve 10 günlük 10 dolar vade farkını ödeyerek teşekkür eder, aracının anahtarını alır tam gitmek üzereyken müşteri temsilcisi memur dayanamayarak sorar.

Beyefendi merakımı mazur görün, krediyi verdikten sonra sizi araştırdım, New York’taki en zengin iş adamlarından birisiniz, talep ettiğiniz rakam sizin için çok komik bir rakam, üstelik de o kadar pahalı aracınızı rehin bıraktınız deyince.

Adam gülümseyerek “Haklısınız buraya tatil için aracımla gelmiştim, çok acil bir iş için New York’a dönmem gerekti, bu kadar pahalı bir aracı 10 günlüğü 10 dolara bırakabileceğim daha güvenli bir yer var mıydı?”
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ana haber sunucularından tehdit gibi sözlere tepki geldi