Reklamlar

Erdoğan böyle gidecek! Sebahattin Önkibardan şok iddialar

Sabahattin Önkibar  yazısında, Tayyip Erdoğan’ın sandıkla değil, Çavuşesku gibi gideceğini belirtti.
İşte Önkibar’ın yazısının ilgili bölümü:
Evet 20 kere daha seçim yapılsa Tayyip Erdoğan sandıkta aşılamaz!.. Niye mi?..
Birincisi ana muhalif damar olan CHP ile MHP’nin Kılıçdaroğlu ve Bahçeli gibi görevlilerce esir alınmasıdır.
İkinci gerekçe; medyadan, işdünyasına bütün sivil toplumu ve askeriyle-yargısıyla topyekün devlete diz çöktüren Erdoğan’ın kaybedeceği bir seçimi bile kazandı gösterebileceğidir. Bu durumda Tayyip’ten kurtulmak için onun vefatını mı beklemek gerekiyor?
Hayır tam tersi altını çizerek yazıyorum Erdoğan’ın gitmesi uzak değildir.
Nasıl mı? 
Ekonomik çöküş eşiktedir.
Daha dün ABD’de istihdam rakamlarının iyi gelmesi ile FED erken faiz artırımına gitme olasılığı ile döviz fiyatlarımız şahlanmıştır ki FED eninde sonunda artırıma gidecektir…
Sadece sıcak para olayı değil Türkiye’nin mal sattığı iki temel pazardan Avrupa resesyonda, Ortadoğu’ya ise artık giremiyoruz ki bunun anlamı da cari açığın büyüyeceğidir. Aynı şekilde yakındır Türkiye’nin kamu bankalarına uluslararası yargıdan milyar dolarları aşan cezalar güçlü ihtimaldir.
Bunlara paralel siyasi olarak Ortadoğu’da ateş yayılıyor ve Türkiye’nin bundan uzak kalabilmesi eşyanın tabiatı gereği mümkün olmayacak.
IŞİD’e verilen silah ve para desteği Tayyip Erdoğan’ı uluslararası yargının karşısına çıkaracak rezillikte ve bunun belgeleri CIA ile BND dahil emperyal istihbarat örgütlerinin elinde.
Ve bütün bunlara ilaveten AKP sayesinde güneydoğuda fiili bir Kürdistan inşa eden PKK’nın final yapma hazırlıkları…

Altını çizerek yazıyorum büyük ekonomik vurgunu yediğimiz ve iki seksen yere serildiğimiz saat PKK bölgede topyekün isyanı başlatacak ki maalesef o günlere adım adım yaklaşıyoruz.
İşte Tayyip Erdoğan o an Markos, Müşerref, Şah ve Çavuşesku misali alaşağı olacak ama geride Türkiye kalır mı ondan emin değilim zira yeni Sevrciler Büyük İsrail, Büyük Ermenistan ve Büyük Kürdistan diye topyekün üstümüze çullanacak.
Sebahettin Önkibar
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yılmaz Özdil'den çok sert bir yazı...Allahsız bunlar Allahsız...Mutlaka okuyup,paylaşalım..