Reklamlar

KARATAY HOCA TÜM EZBERLERİ BOZDU: "BU HASTALIKLAR GENETİK DEĞİL"

‘Şeker ve kanser genetik değil’

Prof. Dr. Canan Karatay, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlediği programa katıldı.

Karatay, diyabet (şeker) ve kanser hastalığının bilinenin aksine genetik değil, yanlış beslenme ve zararlı besinlerden dolayı ortaya çıktığını söyledi. Karatay, bu hastalıklardan doktor kontrolünde kurtulabilineceğinin altını çizdi.

”SON 20-25 SENEDE ARTAN HASTALIKLAR GENETİK OLMAZ”


Karatay, “Bu hastalıklar 1980'den sonra mantar gibi arttı. Son 20-25 senede artan hastalıklar genetik olur mu? Bu nasıl olur; genler mutasyona uğrarsa olur. Genlerin mutasyona uğraması da 150-200 sene alır” dedi.
“SORUN YANLIŞ BESLENMEDE”

Bu hastalıkların genetik olmadığını, yanlış yaşam ve beslenme biçiminden kaynaklandığını söyleyen Karatay, “Şeker hastası olunca hayat boyu çekmiyorsunuz. Doktor kontrolünde ilaçlarını bırakan çok şeker hastası var” şeklinde konuştu.

“EKMEK TÜKETİMİ AZALTILIRSA HASTALIKLAR AZALIR”

Türkiye'de çok aşırı ekmek kullandığının altını çizen Karatay, “2006 yılında Dünya Sağlık Organizasyonu'nun raporu var elimde. Diyor ki; Türkiye'de yılda kişi başına en az 200 kilo ekmek tüketiliyor. Kusura bakmasınlar Türkiye'de en kötü cins ekmek üretiliyor. Ve rapor diyor ki; Türkiye'de ekmek tüketimi azaltılırsa görülen bu hastalıklar yüzde 30 azalır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA/ Sözcü
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yılmaz Özdil'den bomba etkisi yaratacak müthiş bir yazı! ''Kızları taşıyan uçak düştü…'' Mutlaka okuyun!